T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / KARASU - Karasu İmam Hatip Ortaokulu

EXPO 2016 Gezimiz

 

Karasu´da en fazla etkinlik yapan okullardan biri durumundaki Karasu İmam Hatip Ortaokulu faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek Antalya EXPO 2016´yı Karasu´dan ziyaret eden tek okul oldu.

  Ülkemizde ilk defa düzenlenen EXPO hakkındaki yaptıkları araştırma sonucunda; interaktif sergiler, çığır açan teknolojiler ve EXPO’nun yoğun kültür programı sayesinde öğrencilerimize unutulmaz bir deneyim yaşatacağı beklentisiyle EXPO´nun düzenlendiği Antalya´ya gezi düzenlemeye karar verdiklerini belirten Okul Müdürü Muhammet AYGÜN, "Gezi duyurumuzdan sonra öğrencilerimiz: "EXPO nedir?" diye çokça sordular. Onlara: EXPO´nun kültür, tarih, eğitim, sanat, eğlence ve ticaret alanlarında yapılan bir nevi olimpiyat olduğunu; EXPO´nun eğitim ve eğlenceyi birleştiren bir deneyim olmasının yanısıra çok sayıda konferans, sempozyum, sergi ve gösteri gibi faaliyetleri düzenleme olanağı sunarak yenilikçi mimarisi ile EXPO alanının kendisinin de bir cazibe merkezi olduğunu belirttik." dedi.   Amaçlarının ülkemizde ilk defa düzenlenen bu organizasyondan öğrencilerinin mahrum kalmaması olduğunu söyleyen Aygün: "24 öğrenci ve 18 velinin iştirakıyla kafile başkanlığını Müdür Yardımcımız Şeref Çifci ve öğrenci grupları sorumluluğunu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mustafa Ünal´ın üstlendiği gezimiz, Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Hatice Çeler ile Matematik Öğretmenimiz Seda Mertoğlu´nun hem gezi öncesi hem gezi esnasındaki başarılı organizatörlükleriyle sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. EXPO´nun yanısıra Antalya´nın tarihi yerlerini de gezen öğrencilerimiz, okuldaki arkadaşlarına EXPO´daki tecrübelerini anlatarak onların da bu konuda bilgilenmelerini sağlayacaklar. Çünkü İmam Hatip nesli gelişime, teknolojiye ve öğrenmeye her zaman açıktır." dedi. 
Aygün ayrıca sponsor desteği olursa Kazakistan´ın başkenti Astana´da 2017´de gerçekleştirilecek bir sonraki EXPO´ya da öğrencilerini götürmek istediklerini belirtti.  

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 25.10.2016 - Güncelleme: 25.10.2016 01:51 - Görüntülenme: 960
  Beğen | 0  kişi beğendi

Etiketler :
Expo Antalya expo 2016 karasu iho okul gezisi